Jak zrobiliśmy kartki świąteczne

W zeszłym roku zupełnie nie miałam głowy do robienia artystycznych kartek świątecznych. Yoda nie skończył jeszcze nawet trzech miesięcy a do domu dotarliśmy dopiero po miesiącu w szpitalach. Wszystko było nowe. Zajęta byłam ogarnianiem zaświadczeń i terapeutów dla młodego. Zależało mi jednak na wysłaniu kartek do naszej rodziny i przyjaciół dlatego użyłam gotowego szablonu na stronie i po prostu wkleiłam fotkę Yody, która pasowała kolorem i rozmiarem.

W tym roku postanowiliśmy zaszaleć i zrobić kartki w formie ozdób choinkowych.

  • Najpierw wycięłam z foli samoprzylepnej gwiazdki w różnych rozmiarach i ponaklejałam je na wcześniej przygotowane płótno (karton obklejony  obustronnie zielonym materiałem).
  • Zależało mi aby farba utrzymała się dłużej więc zamiast naturalnej, jadalnej farby z mąki użyłam nietoksycznej farby szkolnej i barwników spożywczych w proszku. Trzy kolory (żółty, niebieski i czerwony) zdecydowanie wystarczyły.
  • Jak widać na zdjęciach nie korzystaliśmy z pędzli. Yoda mazał rączkami i stópkami. Ciekawa sprawa, że najszybciej zmieniały kolor jego nóżki a nie płótno ale w końcu udało nam się pokryć niemal całą powierzchnię kolorami.

Tak wyglądało dzieło po malowaniu.

img_2205
Kiedy farba wyschła odkleiłam gwiazdki.
Powycinałam kółka z gwiazdkami i zrobiłam dziurki na sznurki. 
To już gotowe ozdoby.

 

Na odwrocie każdej przybiłam naszą rodzinną pieczątkę i napisałam Święta 2016. Wbrew pozorom cały proces nie był bardzo pracochłonny a co ważniejsze jedyne za co musiałam zapłacić to koperty i przesyłka bo wszystkie potrzebne rzeczy miałam już w domu. Yoda wyjątkowo chętnie babrał się w farbach co było o tyle zadziwiające, że nie jest fanem mokrych i lepkich konsystencji jeśli chodzi o jedzenie.

Jedna myśl w temacie “Jak zrobiliśmy kartki świąteczne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s