52 tygodnie na uporządkowanie mieszkania

Tyle czasu daję sobie na ogarnięcie naszych niespełna 40 metrów kwadratowych. Mąż się śmieje, niektórzy znajomi dziwią, że chcę być lepiej zorganizowana a ja po prostu szukam czegoś co da mi namiastkę poczucia kontroli.

Zainspirowało mnie wyzwanie z tej strony http://www.home-storage-solutions-101.com/organized-home.html ale postanowiłam dopasować do naszych standardów i moja lista wyglada tak:

Oczywiście jestem pewna, że niektóre zadania zamienią się miejscami, inne zajmą wiecej lub mniej niż tydzień ale podoba mi się taki podział bo wprowadza spokój i porządek. Już nie staram się wszystkiego robić na raz. W ostatnim tygodniu stycznia jest dziura bo mamy z Yodą planowy pobyt w szpitalu.

Zadanie na ten tydzień wykonałam oczywiście w ostatniej chwili chociaż myślałam i mówiłam o tym od poniedziałku. W 75% bo zapomniałam o okapie… Cóż, przejdzie na kolejny tydzień.

Tak wyglądały blaty tuż przed:

a tak zaraz po sprzątaniu:


Czas pokaże, czy przestawienie desek i noży za mikrofalówkę będzie praktyczne – dla pustych blatów warto jednak zaryzykować. Mam świadomość, że podczas gotowania znowu będzie bałagan ale teraz mam wzór do czego dążyć sprzątając pod koniec dnia.

Dla zainteresowanych wrzucam plik z planem do wypełnienia wyzwanie-na-2017-rok-uporza%cc%a8dkuj-swoj-dom-w-52-tygodnie-czyste

3 myśli w temacie “52 tygodnie na uporządkowanie mieszkania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s